Regionalna obitelj obrazovnih centara

Iako je s poslovanjem počela tek prije nešto više od godinu dana, škola mentalne aritmetike "Malac genijalac" ubrzano širi svoju franšiznu mrežu. U Srbiji je do skoro poslovalo 13 škola, a od prosinca s radom počinje još deset franšiznih škola diljem zemlje. Usto, početkom 2017. bit će otvoreni i prvi centri u Bosni i Hercegovini, i to u Banjaluci i Bjeljini. Naime, za tržište BiH potpisan je ugovor o master franšizi s tvrtkom iz Bijeljine.
– Kao logičan slijed stvari i rezultat dinamičanog razvoja franšizne mreže u Srbiji, otvaraju se nova tržišta u okruženju. Nakon detaljne poslovne analize te odabira kvalitetnog partnera, odlučili smo proširiti ponudu na Bosnu i Hercegovinu. Tim potezom želimo učiniti naš program i mentalnu aritmetiku popularnijom i dostupnom što većem broju potencijalnih korisnika. S optimizmom gledamo na nove poslovne mogućnosti i stvaranje jedne regionalne obitelji obrazovnih centara za djecu – kaže Vladimir Novicki, vlasnik koncepta "Malac genijalac".
No, to nije sve. Nakon nedavnog uspjeha polaznika ove škole na međunarodnoj Olimpijadi mentalne aritmetike, održanoj u Litvi, na kojoj su "malci" iz Srbije osvojili srebrnu i brončanu medalju, porastao je i interes za ovom franšizom u drugim zemljama. – Trenutačno pregovaramo sa zainteresiranima iz Mađarske i Grčke. Ideja nam je da s tamošnjim partnerima osnujemo zajedničku tvrtku koja bi praktično bila primatelj master franšize, a zatim razvijamo franšiznu mrežu kroz pojedinačni, single-unit format – objašnjava Vladimir Novicki.
Priprema za mađarsko tržište već je počela – oformili su dvije male grupe polaznika u školama "Malac genijalac" u Subotici i Zrenjaninu. – Riječ je o pilot projektima, preveli smo naše materijale na mađarski te se na taj način spremamo i za mađarsko tržište – pojašnjava Novicki.
U školama "Malac genijalac" radi se po priznatom međunarodnom programu mentalne aritmetike Menar koji je prisutan u 50 zemalja.
pročitajte članke

Kako se poslovanje širilo, gdje vide prostora za razvoj te tko može biti idealni primatelj franšize, otkriva Sarah Vuković, master franšizer koncepta "Malac Genijalac" za tržište Hrvatske
Škola za intelektualni razvoj djece „Malac Genijalac“ osvojila je „Franšiznu nagradu godine“ u kategoriji najbolja regionalna franšiza.
„Ukoliko postajete primatelji franšize, utoliko postajete partneri i prijatelji, a financijski ste neovisni“, kaže Sarah Vuković, zadužena za razvoj mreže škola „Malac Genijalac“ u Hrvatskoj
Stjecaj je okolnosti naveo Vojislava Pekovića i Aleksandru Milosavljević da otvore školu mentalne aritmetike „Malac genijalac“ u Skoplju. Kažu da je to tek početak razvoja na tržištu Sjeverne Makedonije.
Ove su godine mnoge novine obilježile poslovanje franšiznog sustava „Malac genijalac“. Osim novih tržišta na kojima počinje s radom, ponuđeni su i novi edukativni programi.
Najčitanije

Trgovina odjeće ima mnogo i sve one prodaju sličnu robu. Kako postići uspjeh, kako da kupac kupuje baš u vašoj trgovini, a ne kod konkurencije? U tome vam može pomoći merchandising - vještina izlaganja i pozicioniranja robe.
Samoposlužni aparati za kavu, tople napitke i grickalice sreću se na mnogim mjestima. Upravo ovim, vending biznisom bavi se i obiteljska firma iz Varaždina Caffemanija. Partnere traže diljem Hrvatske.
Portal FranchiseDirect.com predstavlja popis 100 najuspješnijih franšiza u svijetu. Prva tri mjesta, kao i prošle godine, zauzeli su isti brandovi.
Franšizni sustavi mogu se klasificirati na različite načine i po različitim kriterijima, ali se suštinski razlikuju prema vrsti znanja koja se prenose primateljima franšize (know-how), vrsti djelatnosti ili načinu organizacije sustava.
Bez licenciranja nema franšizinga. No, iako su vrlo slični, ova se dva modela poslovne suradnje u nekoliko detalja značajno razlikuju.