Roomescape u Splitu
Roomescape, igra u kojoj mali timovi (do pet igrača) pokušavaju riješiti određene zadatke – pljačku banke, sprječavanje nuklearne katastrofe – postaje sve popularnija u svijetu. Franšiza Roomescape se za kratko vrijeme proširila u nekoliko zemalja – Srbiji, Austriji, Švedskoj, SAD i Hrvatskoj. Nakon Zagreba, nedavno je stigla i u Split.
![]() |
Avanturistička igra Roomescape od sada se može igrati i u Splitu. Ovo je druga franšiza u Hrvatskoj. Prva je otvorena u Zagrebu. |
U Splitu su otvorene dvije sobe: bunker – cilj igre je spasiti svijet od nuklearne katastrofe i zatvor – gdje je cilj, sasvim očekivano, bijeg iz zatvora.
U narednom razdoblju, prema najavi sa zvanične internetske stranice, te kako smo i ranije pisali, očekuje se otvaranje novih franšiza u Indiji, SAD, Cipru, Italiji, Španjolskoj, Francuskoj.
pročitajte članke

„Kad smo počinjali, o franšizingu uopće nismo razmišljali kao o modelu za širenje biznisa. Sada je to ključna strategija“, kaže Dejan Grbić, jedan od osnivača i vlasnika „Muzeja osjetila“
Živimo u nevjerojatnom vremenu u kojem svaki hobi može prerasti u posao koji će donijeti profit i lijep život pun zadovoljstva. Što je za to potrebno, otkriva Milica Lepojević, kreatorica koncepta Perfect Surprise
Želite izgradite atrakciju koja staje na 100 četvornih metara, a privlači posjetitelje iz svih krajeva svijeta? Otvorite kuću leptira! – kaže Zbyněk Černý, vlasnik češkog koncepta Papilonia
Iako su privatni muzeji na Balkanu prava rijetkost, Muzej iluzija, otvoren prije tri godine u Zagrebu, postao je "instant hit".
Poljska je danas jedno od najrazvijenijih tržišta franšiza u Europi. Što ga čini atraktivnim te kakvu bi prođu imale franšize iz drugih zemalja, otkriva Grzegorz Morawski
Najčitanije

Samoposlužni aparati za kavu, tople napitke i grickalice sreću se na mnogim mjestima. Upravo ovim, vending biznisom bavi se i obiteljska firma iz Varaždina Caffemanija. Partnere traže diljem Hrvatske.
Franšizni sustavi mogu se klasificirati na različite načine i po različitim kriterijima, ali se suštinski razlikuju prema vrsti znanja koja se prenose primateljima franšize (know-how), vrsti djelatnosti ili načinu organizacije sustava.
Iako franšizni div u posljednjih godinu dana prolazi kroz jedan od najtežih razdoblja u svojoj povijesti, brojke koje opisuju McDonald’s i dalje su fascinantne.
Bez licenciranja nema franšizinga. No, iako su vrlo slični, ova se dva modela poslovne suradnje u nekoliko detalja značajno razlikuju.
Portal FranchiseDirect.com objavio je popis 100 najuspješnijih franšiznih sustava na svijetu. Na samom se vrhu nalaze lanci restorana brze prehrane.