Lakše do Husse franšize

Davor Bencek je dugo razmišljao o pokretanju vlastitog posla. No, kao i mnogi drugi koji su, ponajprije zbog nestabilnog tržišta, odlagali ulazak u poduzetništvo, ni Bencek se nikako nije mogao osmjeliti na ovaj korak. – Nisam imao hrabrosti. Sve do sad – počinje priču ovaj poduzetnik iz Koprivnice. Do ove godine, naime, bio je zaposlen, radio je u prodaji, u Podravci i Hrvatskom telekomu. Kad je konačno počeo tragati za poslovnim idejama, naišao je na Husse, švedski franšizni sustav koji se specijalizirao za prodaju i kućnu dostavu hrane za pse i mačke. Pretražujući portale o franšizingu, Bencek je shvatio da bi kupnja franšize, zapravo, bila posve zgodno rješenje.
– Vidio sam da ulaganje u franšizu nije toliko rizično kao kod stvaranja vlastitog branda. S druge strane, ni za Husse se nije bilo teško odlučiti, jer početno ulaganje nije bilo preveliko. Čak se u velikoj mjeri moglo pokriti preko državnog poticaja za samozapošljavanje – objašnjava Davor Bencek.
Ovoj franšiznoj obitelji, međutim, privukla ga je i potpora lokalnog Husse tima. – Husse nudi startni paket koji, osim edukacije, uključuje i marketinške aktivnosti i kvalitetan software. Kad uz to dodamo i vrhunske proizvode po realnim cijenama, potrebna je samo volja i podrška obitelji, koju imam – ističe Bencek.
Za njega će, kako kaže, ovaj posao biti idealan spoj ugodnog s korisnim. – Posao je terenski i uključuje rad s ljudima i životinjama. Kad spojim takav dinamičan posao sa svojim iskustvom u prodaji i prezentaciji, smatram da neće izostati ni financijski uspjeh. Ne očekujem da ću postati milijunaš, ali očekujem da ću postići balans između privatnog i poslovnog života, uz realnu zaradu – iskren je Bencek.
Svjestan je, pak, da nijedan početak nije lak. – Prvi koraci su uvijek teški, i često padamo i pužemo – kaže on. Ipak, dodaje, zna da postoji rješenje te da je predanost ključ svakog uspješnog biznisa. – Da bih uspio, smatram da moram biti stalno prisutan. Već imam plan za promociju asortimana barem jednom tjedno za sljedeća tri mjeseca, i to na raznim manifestacijama, u trgovačkim centrima, parkovima… – predočava Bencek koliko primatelj Husse franšize, zapravo, mora biti proaktivan. – Podizanje svijesti o brandu i ulaganje u marketing – uvijek se isplati – uvjeren je on.
Promotivne se aktivnosti, međutim, ovim ne okončavaju. – Planiram obići i veterinare, salone, ljekarne, uzgajivače i klubove na mojem području kako bih sve upoznao s brandom i našom ponudom. Nakon ta prva tri mjeseca, smatram da ću imati dovoljno povratnih informacija s tržišta te ću napraviti plan za dalje – kaže Bencek.
Husse Hrvatska otvara vrata budućim poduzetnicima
Za one koji razmišljaju o pokretanju vlastitog posla, a još uvijek oklijevaju, sigurno će biti bitan podatak da država Hrvatska dodjeljuje bespovratna sredstva u iznosu od 55.000 kuna za kupnju Husse franšize. – Husse Hrvatska daje budućim Husse franšizerima adekvatnu podršku i dokumentaciju iz koje se vidi isplativost ulaganja te, na taj način, omogućava dobivanje tih sredstava – naglašava Zorislav Zlatar, primatelj master franšize, zadužen za razvoj Husse-a na cijelom teritoriju Hrvatske. – Ova bespovratna sredstva će bez svake sumnje olakšati početak poslovanja našim budućim franšizerima – dodaje Zlatar.
Uz to, mala početna ulaganja, kao i kompletna i stalna podrška hrvatskog Husse tima, jesu razlozi zbog kojih bi poduzetni ljudi trebali razmisliti o Husse franšizi, napominje on. – Husse ima više od tisuću franšiza u cijelom svijetu i to već govori o stabilnosti i profitabilnosti koncepta – naglašava Zlatar.
pročitajte članke

Kako se može iskoristiti ovčja vuna? Poduzetnički dvojac iz Rumunjske započeo je proizvodnju peleta od ovčje vune, koji se u poljoprivredi koristi kao kvalitetno organsko gnojivo.
Iz želje da ponude atraktivan, ali dostupan prodajni prostor za male proizvođače, kreativce i dizajnere, u Beču je 2015. otvorena specijalizirana trgovina s' Fahl. Potražnja je potakla i razvoj franšizne mreže, a primatelje franšize sada traže i u Hrvatskoj.
Zašto je lakše poslovati u franšiznom sustavu, kakvu je podršku dobila od davatelja franšize u uvjetima pandemije te što je iz toga naučila, otkriva Anna Kulczyk-Szymańska, primateljica franšize poljskog trgovačkog lanca Lewiatan
Želite biti deo Fahl obitelji? Kontaktirajte nas i pokrenite vlastiti posao!
Rast prodaje i kupaca, ali i širenje franšizne mreže, obilježili su prethodnu godinu djelovanja franšiznog sustava Husse u Bosni i Hercegovini. Dobri rezultati nisu izostali ni za vrijeme karantene uslijed pandemije koronavirusa.
Najčitanije

Samoposlužni aparati za kavu, tople napitke i grickalice sreću se na mnogim mjestima. Upravo ovim, vending biznisom bavi se i obiteljska firma iz Varaždina Caffemanija. Partnere traže diljem Hrvatske.
Cilj franšiznih udruga jeste popularizacija i promocija franšizinga, rad na regulaciji i implementaciji opće prihvaćenih etičkih standarda franšizinga. U većini zemlja s razvijenim franšizinim tržištem, najveći broj kompanija davatelja franšiza učlanjeno je u nacionalne franšizne udruge.
Franšiza je oblik suradnje između neovisnih poduzetnika. Franšizodavac nudi svoj "know-how" i brand, a zauzvrat naplaćuje naknadu od primatelja franšize, koji tom naknadom stječu pravo i mogućnost da koriste dokazanu poslovnu ideju.
Car Foil Shop, koncept koji objedinjuje prodaju i servis za montažu folija, sada nudi nekoliko franšiznih formata. Jedan je od njih prikladan i za manja mjesta.
Riblji street food restoran Fish Delish otvorio je poslovnicu u Zagrebu. Što očekuju od novog tržišta i u kom će smjeru teći daljnji razvoj, otkriva vlasnik koncepta Stefano Petrović
Popularno na forumu
Vuna kao vrijedan resurs
Sjajno svjedočanstvo, moje ime je Ivan Marković. Imam dobre vijesti za sve zajmoprimce, poslovne ljude, državne radnike, studente, itd.. Imajte na umu da je ovo sjajno...
Biznis iz druge ruke
Poštovana, Tvrtka Family Shop za sada franšiznu mrežu isključivo razvija na matičnom tržištu u Poljskoj.
Biznis iz druge ruke
Molim informaciju kako stupiti u kontakt s firmom family Textiles? Hvala