Rastemo i učimo kroz igru

Davne 1984. Helen Doron je osmislila i razvila svoju metodu ranog učenja engleskog jezika, koji je danas u svijetu, jednostavno, poznat kao Helen Doron Early English. Znanje koja je prenosila djeci i znanje koje je stekla vodeći svoju školu jezika pretočila je kasnije u uspješan poslovni model, koji je odlučila drugima prenijeti - kroz franšizu. Prvi franšizni Helen Doron centar je otvoren u Austriji 1997. godine, a samo dvije godine kasnije, primatelj master frašize za teritoriju Srbije postala je i tvrtka Bee Beep iz Beograda.
Od 1999. do danas u Srbiji otvoreno je 19 Helen Doron Early English centara. Franšizni centri se nalaze u Beogradu (na 12 lokacija), Novom Sadu (3 lokacije), u Subotici, Bečeju, Zrenjaninu i Pančevu (po 1 lokacija).
Tatjana Petković, vlasnica tvrtke Bee Beep, kaže da se za Helen Doron franšizu odlučila jer je sustav rada u potpunosti odgovarao njenim potrebama i interesima. - Oduvijek sam željela raditi s djecom, a Helen Doron sustav je obuhvatio sve što me interesira - djecu, jezik, glazbu, pa čak i ples u izvjesnoj mjeri - kaže Petković.
Ono što ju je posebno privuklo je bio dobro organiziran sustav i metoda koja je jamčila uspjeh. - U Helen Doron centrima sve je sistematizirano, pozitivno, temeljito razvijeno od strane stručnjaka, uz visokokvalitetnu obuku na svim razinama - objašnjava Petković.
Iako su financijski uvjeti i potrebne investicije za pokretanje ove franšize dio poslovne tajne, na internetskim stranicama tvrtke se može pronaći podatak da primatelji franšize plaćaju jednokratnu ulaznu naknadu koja se ne plaća po obnavljanju ugovora. Sama činjenica da već 14 godina posluju u Srbiji dovoljno svjedoči o uspješnosti sustava. - Rastemo iz godine u godinu - kaže Peković. - To očekujemo i u sljedećoj godini - dodaje ona.
Dio poslovnog plana je da se ove godine Helen Doron centri otvore i u gradovima u središnjoj Srbiji.
Inače, u svijetu danas postoji više od 700 centara u više od 30 zemalja, a više od milijun djece se može pohvaliti da je engleski jezik naučilo na zabavan način - kroz igru i u prijateljskom okruženju Helen Doron centara.
pročitajte članke

„Ukoliko postajete primatelji franšize, utoliko postajete partneri i prijatelji, a financijski ste neovisni“, kaže Sarah Vuković, zadužena za razvoj mreže škola „Malac Genijalac“ u Hrvatskoj
Franšizni koncept Edukido proširio je mrežu u Hrvatskoj. Novi edukativni centri bit će otvoreni u Zadru i Rijeci.
U franšiznom sustavu Edukido većina primatelja franšize su žene. Zašto je to tako?
Dobro ustrojeni franšizni sustavi nastoje konstantno uvoditi inovacije koje će unaprijediti i olakšati poslovanje franšiznim partnerima. Što je aktualno u obrazovnom sustavu Maple Bear?
Proces traženja (regrutiranja) primatelja franšize nije nimalo lak. Kako bi se tvrtke trebale pripremiti za ovaj proces i što je potrebno za dobru promociju franšiznog koncepta?
Najčitanije

Samoposlužni aparati za kavu, tople napitke i grickalice sreću se na mnogim mjestima. Upravo ovim, vending biznisom bavi se i obiteljska firma iz Varaždina Caffemanija. Partnere traže diljem Hrvatske.
Franšiza je oblik suradnje između neovisnih poduzetnika. Franšizodavac nudi svoj "know-how" i brand, a zauzvrat naplaćuje naknadu od primatelja franšize, koji tom naknadom stječu pravo i mogućnost da koriste dokazanu poslovnu ideju.
Portal FranchiseDirect.com objavio je popis 100 najuspješnijih franšiznih sustava na svijetu. Na samom se vrhu nalaze lanci restorana brze prehrane.
Ugovor o franšizingu temelj je na kojem se gradi odnos između davatelja i primatelja franšizinga.
Portal FranchiseDirect.com predstavlja popis 100 najuspješnijih franšiza u svijetu. Prva tri mjesta, kao i prošle godine, zauzeli su isti brandovi.