Škola matematike računa na poduzetne

Prva Škola matematike 2plus2 otvorena je 2010. u Poljskoj. Časove matematike, fizike i kemije od tada mogu pohađati djeca od 3 do 19 godina starosti, bez obzira da li samo žele usavršiti svoje matematičke vještine ili savladati gradivo u kojem zaostaju. Prije dvije godine, škola je dala i prvu franšizu. Za sada, pod imenom 2plus2 otvoreno je 25 franšiznih centara u Poljskoj, dva u Ukrajini i jedan u Kazahstanu. Predstavnici tvrtke, međutim, traže i poduzetnike zainteresirane za pokretanje ove škole u Hrvatskoj, Sloveniji ili Srbiji.
Marcin Kruszyński, direktor tvrtke BLC, koja je i davatelj franšize, kaže da je za otvorenje centra najbolje ciljati na gradove ili područja s najmanje 15.000 stanovnika. Od svog primatelja franšize očekuju da bude poduzetna, odgovorna i komunikativna osoba, koja će znati ostvariti i održiti dobar odnos s roditeljima djece koja pohađaju školu, ali, također, koja će moći djelotvorno koordinirati timom predavača u školi. Kako kaže, neki od njihovih primatelja franšize su i sami nastavnici matematike, fizike ili kemije - međutim - to nije nužan uvjet za uzimanje franšize i otvorenje ovog edukativnog centra.
Jakub Dąbrowa je jedan od primatelja franšize iz Poljske, koji je u posao ušao kada je shvatio koliko ima potencijala za razvoj u ovom segmentu edukacije. - Po zvanju sam inženjer i ekonomista, i "nauka" mi je uvijek išla od ruke. Isprva sam davao privatne časove, međutim, kada sam vidio koliko ima djece zainteresirane za dodatno podučavanje, odlučio sam otići korak dalje i otvoriti "pravu" školu. Tako sam i došao do franšize Škole matematike 2plus2. Neposredan rad s djecom i osobni kontakt je od suštinske važnosti za uspjeh. Najveća nagrada je kad vidite da se kod učenika promijenio stav prema matematici - kad ona za njih više nije bauk, već gradivo koje se može lako savladati i u kojem se čak može i uživati - objašnjava Jakub Dąbrowa.
Poduzetnik iz Hrvatske koji bi bio zainteresirani otvoriti Školu matematike 2plus2 trebao bi izdvojiti 1.800 eura za kupnju master franšize, čime dobiva ekskluzivno pravo koristiti i dalje širiti brand na teritoriju koji pokriva master franšiza. Primatelj može računati na kompletan know-how, kao i konstantnu podršku u svakom segmentu vođenja škole.
- Obrazovni sustav se konstantno mijenja i unapređuje, kako u Poljskoj, tako i u ostalim zemljama središnje, istočne i jugoistočne Europe. Do sada smo uspjeli otvoriti franšizne centre u Ukrajini, a nedavno i u Kazahstanu, ali željeli bismo pronaći partnere i u ovom dijelu Europe. Da je ova vrsta posla vrlo profitabilna, dokazuje i sve veći broj naših primatelja franšize koji žele otvoriti nove jedinice. Ovo je, zapravo, izravna posljedica podizanja svijesti kod roditelja koji razumiju koliko je važno ulagati u obrazovanje djeteta - zaključuje Marcin Kruszyński.
Više informacija o franšiznom sustavu Škole matematike 2plus2 možete pronaći u našem Katalogu franšiza.
pročitajte članke

„Ukoliko postajete primatelji franšize, utoliko postajete partneri i prijatelji, a financijski ste neovisni“, kaže Sarah Vuković, zadužena za razvoj mreže škola „Malac Genijalac“ u Hrvatskoj
Franšizni koncept Edukido proširio je mrežu u Hrvatskoj. Novi edukativni centri bit će otvoreni u Zadru i Rijeci.
U franšiznom sustavu Edukido većina primatelja franšize su žene. Zašto je to tako?
Dobro ustrojeni franšizni sustavi nastoje konstantno uvoditi inovacije koje će unaprijediti i olakšati poslovanje franšiznim partnerima. Što je aktualno u obrazovnom sustavu Maple Bear?
Proces traženja (regrutiranja) primatelja franšize nije nimalo lak. Kako bi se tvrtke trebale pripremiti za ovaj proces i što je potrebno za dobru promociju franšiznog koncepta?
Najčitanije

Samoposlužni aparati za kavu, tople napitke i grickalice sreću se na mnogim mjestima. Upravo ovim, vending biznisom bavi se i obiteljska firma iz Varaždina Caffemanija. Partnere traže diljem Hrvatske.
Franšiza je oblik suradnje između neovisnih poduzetnika. Franšizodavac nudi svoj "know-how" i brand, a zauzvrat naplaćuje naknadu od primatelja franšize, koji tom naknadom stječu pravo i mogućnost da koriste dokazanu poslovnu ideju.
Portal FranchiseDirect.com objavio je popis 100 najuspješnijih franšiznih sustava na svijetu. Na samom se vrhu nalaze lanci restorana brze prehrane.
Ugovor o franšizingu temelj je na kojem se gradi odnos između davatelja i primatelja franšizinga.
Portal FranchiseDirect.com predstavlja popis 100 najuspješnijih franšiza u svijetu. Prva tri mjesta, kao i prošle godine, zauzeli su isti brandovi.